Чернівецький міністр вляпався у скандал із заявами на звільнення без дати (відео)

0
160
Загрузка...

Мін’юст – одне з найпрогресивніших, найвідкритіших, найчесніших міністерств, – так «треба думати», це офіційна версія. І керує ним такий реформатор з Чернівців, що корупціонерам має бути страшно.

 

Гадаєте, ви його добре знаєте?
От і ми так думали, аж поки не отримали докази тиску на працівників Мін’юсту. Яких змушували писати заяви про звільнення “з відкритою датою”. Без причин, просто за волею міністра.

Мабуть, щоб були чемні і слухняні? Чи як, Павло Петренко?
Деталі і аудіозапис розмови – в матеріалі Alisa Yurchenko:

За словами екс-співробітника, запис зроблений 2015 року в кабінеті тодішнього директора Департаменту кадрової роботи Мін’юсту Сергія Грибаня (нині Грибань працює в Міністерстві на іншій посаді).

Серед іншого на записі зафіксовано такий діалог:
“- Сказали у всіх працівників ДВСа [Державна виконавча служба – ред.] відібрать заяви – запобіжні заходи – на звільнення за власним бажанням з тих посад, на яких ви працюєте…
– Ммммм. Еще раз. Собрать заявления для чего?
– Про звільнення вас з посад.
– Я прошу прощения, но если мы с вами в правовом поле говорим о заходах, как вы сказали, за…?
– Запобіжних.
– А чем это предусмотрено – «запобіжні заходи»?
– Ничем.
– А чем вызвано? Есть ко мне какие-то вопросы? Какие-то проблемы  где-то, может быть, какие-то?
– Я выполняю волю руководства, которое … все  потихоньку приходят там: с Департамента регистрации, с Департамента исполнительной службы. Мне напрямую дает поручения министр, поэтому как бы… Це не моя воля, а воля міністра”.

На аудіозаписі неодноразово чутно: заяви про звільнення без дати мусять писати співробітники Департаментів державно виконавчої служби та реєстрації (під час створення цих департаментів внаслідок ліквідації окремих служб). Це саме ті два департаменти, у керівництві яких з 2015-го почали оселятися друзі “сірого кардинала” Мін’юсту Андрія Довбенка, знайомство з яким намагався приховати міністр юстиції Павло Петренко. 9 жовтня редакція програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» надіслала в Міністерство юстиції та особисто радниці з комунікацій міністра Олені Семикіній запит з пропозицією зустрітися зі згаданими в аудіозаписі посадовцями і прокоментувати його. Станом на день виходу програми в ефір, 16 жовтня, жодної відповіді на цю пропозицію від Мін’юсту не надійшло. Пізніше в Міністерстві повідомили, що не вважають за потрібне давати коментар на цю тему від імені міністра.

***

***

***Аудіозапис завершується написанням примусової заяви.У подальшому, після відмови співпрацювати на умовах «заробляй і ділись», співробітник, що зафіксував цю розмову, був звільнений з Мін’юсту і вирішив судитися щодо поновлення на посаді. Наразі він має рішення судів трьох інстанцій про таке поновлення. У реєстрі судових рішень можна знайти й інші аналогічні позови від екс-мін’юстівців. У судових рішеннях зафіксовано, зокрема, таке:«Як вбачається з пояснень позивача, призначення його на посаду […] відбулось за умови незаконного вимагання підписання заяви про звільнення з займаної посади за угодою сторін, без зазначення дати, яка була відібрана у нього безпосередньо керівником Департаменту кадрової роботи та державної служби Міністерства юстиції України».Суди приймали рішення на користь звільнених працівників, виходячи з факту відсутності в особистій заяві співробітників конкретної дати, з якої вони «бажають» звільнитися. У примусових заявах на звільнення співробітники зазначали: «датою звільнення вважати дату реєстрації наказу про звільнення» (це також чутно на аудіозаписі). Натомість «обов’язковою умовою для звільнення працівника за п. 1 ст. 36 КЗпП України є домовленість сторін про дату звільнення», – сказано в судових рішеннях. Також зазначається, що співробітники в подальшому спрямовували в Мін’юст заяви про відкликання примусових заяв на звільнення, однак у Міністерстві їх не брали до уваги.
Джекрело: bihus.info

***

***

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ